Wanhopig aan het worden in deze Corona tijd?

Geef de moed niet op!

De natuur helpt ons altijd een handje mee. In deze tijd van het jaar bloeien er maar weinig struiken, maar de gaspeldoorn bloeit nu al wel. Deze struiken staan in het bos achter mijn huis en bloeien vanaf december tot in het voorjaar. In het voorjaar ruiken de bloemen zoetig en trekt het insecten aan. De plant zelf is vrij donker en heeft een wat dode uitstraling, maar de gele delicate bloemen lijken wel licht te geven. In de donkere dagen in de winter valt de struik dus zeker op. De gele kleur van de bloemen staan symbool voor het geven van licht en kracht in een donkere periode.

Dr. Edward Bach heeft ontdekt dat de bloem helpt bij mensen die moedeloos zijn en de moed opgegeven lijken te hebben. Ze hebben het gevoel dat niets hen meer kan helpen en dat de situatie waarin ze zich bevinden vrij uitzichtloos is. Deze remedie wordt vaak ingezet bij chronisch zieke mensen die al veel behandelingen geprobeerd hebben, maar tot nog toe zonder blijvend resultaat. Ze geloven niet meer in een verbetering. Gorse (de gaspeldoorn) geeft ze de kracht om toch door te gaan en weer open te gaan staan voor iets nieuws. Bach zei over Gorse mensen: “they look as though they need more sunshine in their lives to drive away the clouds”.

Maar de remedie past ook bij tijdelijke situaties, wanneer de moed je in de schoenen gezakt is. Je hebt het gevoel dat het niet beter gaat worden. Dat we maar niet uit deze Corona tijd lijken te komen. Gorse helpt om uit een impasse te komen zodat je weer de dingen oppakt. Dus als je zelf in een moedeloze bui zit, die al te lang duurt en je hebt behoefte aan meer geloof in de goede afloop dan is deze remedie wellicht geschikt voor jou!

Geschreven door: Selma Bijl, docent Bachbloesem & Stage – NAVN

Deel het artikel:

Gerelateerde berichten

Blog Banner template - Salie - kruid van de maand

Salie (Salvia officinalis) – werking, gebruik en recepten van dit ondersteunde kruid

in deze blog ontdek je waarom salie (salvia officinalis) al eeuwenlang wordt ingezet in de natuurgeneeskunde. de aromatische blaadjes van dit mediterrane kruid staan bekend om hun werking bij keel- en mondklachten, overmatig zweten, spijsverteringsproblemen en overgangsverschijnselen. dankzij een rijk palet aan werkzame stoffen, waaronder etherische oliën, looistoffen en flavonoïden, is salie een veelzijdig kruid met zowel inwendige als uitwendige toepassingen.

je leert hoe je de plant herkent, wanneer je de blaadjes het beste kunt oogsten en hoe je salie veilig toepast. ook culinaire toepassingen komen aan bod, van salieboter tot gefrituurde blaadjes en aromatische thee. tot slot lees je hoe je salie professioneel leert inzetten binnen een holistische opleiding, zoals bij de NAvN.

Lees meer

De grootste fout in de behandeling van ziekten is dat er artsen zijn voor het lichaam en artsen voor de ziel, terwijl beide niet van elkaar gescheiden kunnen worden.

nl_NLDutch

Schrijf je in voor de NAvN nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, bijscholingen en blogs, etc.